Mountain bike TOTAL 27,5" (2020) is a stylish and reliable women’s model for fitness and cross-country riding. The model combines impeccable appearance and excellent technical characteristics. TOTAL 27,5" is equipped with maneuverable 27.5-inch wheels and 100 mm suspension fork. A lightweight aluminum frame made with the use of effective hydroforming and butting technologies has sufficient strength at low weight. Sensitive disk mechanical brakes allow to stop a bike easily in all weather conditions.
| Country of brand | Italy |
| Country of production | China |
| Wheel size | 27,5 |
| Speed number | 21 |
| Date | 2020 |
| Frame guarantee | 10 years |
| Training lever | Fitness/ Sport |
| Fork | Renome MD-N 981 |
| Fork travel | 100 mm |
| Washer | VP-763, 1.1/8", Ahead |
| Rear derailleur | Shimano TY-300D |
| Front derailleur | Shimano FD-TY 500 |
| Shift lever | Shimano ST-EF 500 |
| Brake | Tektro |
| Chainwheel | Prowheel AD43+ |
| BB | Feimin B908N SEAL |
| Handle bar | Renome MD-HB024 |
| Handle stem | Renome MD-SP004 |
| Pedal | Renome Stage Comfort |
| Saddle | Renome Stage Comfort |
| Front hub | Renome GL-A03 |
| Rear hub | Renome GL-A03 |
| Chain | KMC Z-50, 7 speed |
| Freewheel | Shimano |
| Spoke | Steel, 14G, black |
| Rim | Renome ZLA-025 |
| Tire | WANDA P1197A, 27,5*2,125 |
| Grip | Renome Kraton |
| For who | Woman |
| Year | 2020 |